Czy stać nas na wakacje w Wetlinie?

Wetlina jest to wioska na terenie województwa podkarpackiego, leżąca pomiędzy Ciśniańsko-Wetlińskim Parkiem Krajobrazowym i Bieszczadzkim Parkiem Narodowym, licząca sobie około 300 mieszkańców. Nazwa Wetlina pochodzi od nazwy gatunku wierzby, a sama wioska jest bardzo ważną częścią tutejszej turystyki, skupiając w sobie jej centrum.

Tym samym oferuje najlepsze atrakcje, dużą ilość miejsc noclegowych. Są to przede wszystkim pensjonaty w przystępnych cenach, które zarezerwujemy klikając w bazę Meteor, jak również świetne lokale gastronomiczne. Przenocować w Wetlinie można w miarę tanio – w granicach 60 zł za dobę. co może zmieniać się wraz z warunkami jakie panują, sezonem turystycznym, ilością ludzi i długością pobytu.

Największą ilość turystów tutaj można odnotować w sezonie zimowym i letnim co sprawia, że w tych miesiącach ceny za wynajem kwatery urlopowej mogą być trochę wyższe niż standardowe, jednak w dalszym ciągu są to ceny niewygórowane.

Ukształtowanie terenu przyczyniło się do tego, że jednymi z ważniejszych atrakcji Wetliny są oczywiście stoki narciarskie, których jest tam kilka oraz szlaki turystyczne dające nam możliwość odstresowania się po całym roku pracy.

Jeżeli lubimy muzykę, to Wetlina w okresie wakacyjnym powinna nas zadowolić, gdyż daje nam możliwość uczestnictwa w festiwalu Jazz w Starym Stole, jak i koncertach popularnej ostatnio muzyki reggae.

Dla miłośników historii pouczającą lekcją będzie możliwość zwiedzania zabytków związanych z tymi terenami. W latach 40-tych XX wieku odbywały się tutaj walki Ludowego Wojska Polskiego z bandami UPA, które mordowały miejscową ludność. Mieszkańcy Wetliny postawili pomnik upamiętniający te tragiczne doświadczenia. Ze względów bezpieczeństwa, każdy wyjeżdżający na wycieczkę musi pamiętać, aby nie oddalać się za daleko od miejsca pobytu, bo zgubienie się w zupełnie obcym terenie grozi tym, że nie odnajdziemy drogi do domu.

1 komentarz

  1. Tomek

    Wakacji bym tam nie polecał, bo może być nudno, ale weekend jak najbardziej 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>