Czym Szczawnica zachwyca?

Ciekawa lokalizacja, mnóstwo atrakcji, aktywny wypoczynek i przede wszystkim niepowtarzalny mikroklimat – to wszystko można znaleźć właśnie w Szczawnicy. Dzięki temu każdy szybko znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Na uwagę zasługuje fakt, iż miejscowość od dawna nosi miano uzdrowiskowej. Dzięki temu bez większych problemów można tutaj znaleźć godne uwagi noclegi .Szczawnica bowiem może się pochwalić tym, że baza noclegowa jest niezwykle rozbudowana.

Miasto oferuje przede wszystkim możliwość bardzo aktywnego wypoczynku co w ostatnich latach stało się bardzo modne. Na uwagę zasługuje przede wszystkim mnogość ścieżek rowerowych, którymi można dojechać do wielu okolicznych miejscowości. Są one dokładnie oznaczone, również jeśli chodzi o ich stopień trudności, każdy z łatwością dopasuje trasę do swoich potrzeb. Na miejscu można wypożyczyć rowery, nie ma więc konieczności przywożenia własnych, co często bywa dość kłopotliwe. Ci którzy uwielbiają aktywność, na pewno docenią możliwość skorzystania ze spływów kajakowych, organizowanych przełomem Dunajca. Nawet osoby nie mające doświadczenia, mogą w nich brać udział i na pewno będzie to dla nich niezapomniane przeżycie. W mieście znajdziemy takie atrakcje jak rafting, czyli ekstremalny spływ pontonami, organizowane są one również przełomem Dunajca.

Podczas pobytu w Szczawnicy warto wybrać się na spacer najdłuższą w kraju promenadą spacerową. Liczy ona 1800 metrów i jest bardzo ciekawie zorganizowana, dzięki czemu rowerzyści także mogą z niej korzystać, nie przeszkadzając pieszym. Spacerując po promenadzie można odpocząć na jednej z wielu ustawionych ławeczek. Jeżeli ktoś zgłodnieje, bez problemu może coś zjeść lub się napić w jednej z wielu znajdujących się tam kawiarni czy karczm. Dzieci zaś mogą pobawić się na placu zabaw. Do ciekawszych atrakcji Szczawnicy zaliczamy także park linowy, w którym przede wszystkim dzieci będą miały wspaniałą zabawę. Poza tym warto zwiedzić miejsca, mające status zabytków, jak na przykład górny park zdrojowy. Tak wiele możliwości spędzenia urlopu powoduje, że z każdym rokiem przybywa do Szczawnicy coraz więcej osób.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>