Darłowo i namiastka luksusu

Co wspólnego ma to miasto z luksusem? Jest kilka przykładów. Oczywiście, możemy tu znaleźć drogie hotele i tanie darłowskie noclegi, które swoim standardem nie odbiegają od zachodnioeuropejskich "superhoteli". Jednak mamy tutaj jeszcze jeden ważniejszy aspekt – mowa o przystani jachtowej. Oczywiście, takich przystani jest w Polsce wiele, ale Darłowo jest jednym z miast w których jachtów jest naprawdę dużo. Przytań jachtowa w mieście oferuje miejsce dla siedemdziesięciu jednostek prywatnych. Jest to dość sprawnie zorganizowane – dwa pomosty połączone ze sobą specjalnymi urządzeniami, które pomagają jachtom zacumować przy porcie i utrzymuję je w jednym stałym miejscu podczas postoju. Jest to bardzo nowoczesna technologia i dobrze wyposażona. Jak już wyżej wspomniano – port jest jednym z wielu nadmorskich. Konkuruje między innymi z portem Zachodniopomorskim czy Zachodnim na Pomorzu.

Bardzo dobrze rozwiązana jest również kwestia tras portowych, ponieważ łącza one Darłowo z największymi europejskimi miastami takimi jak np. Berlin, ale również wyznacza trasy do Szwecji czy nawet Wielkiej Brytanii. Trasy są wyznaczone prostolinijnie, dlatego też droga z punktu do punktu jest dość krótka i mało czasochłonna. Prosto i profesjonalnie wyznaczone trasy gwarantują bezpieczeństwo i wygodę podczas żeglowania a to jest właśnie najbardziej oczekiwany standard.

Można również stąd zwiedzić prywatnym jachtem inne polskie nadmorskie miasta, które również dysponują portami jachtowymi. Nie dziwi więc, że Darłowo jest oblegane przez fanów żeglarstwa z całej Polski. Niekiedy bywa tak, że osoby przyjeżdżają tu z całą rodziną i urządzają sobie kilkudniowe rejsy na otwartym morzu bez przybijania do portu. Przystanie mają również zaplecze dla pasażerów, którzy właśnie tu przypłynęli – szatnie, pomieszczenia noclegowe, aneksy kuchenne i łazienki. Port jest bardzo wygodny i nowoczesny. Zapewnia bezpieczną zabawę i możliwość odpoczynku kiedy tylko mamy na to ochotę. Ilość jachtów, które jest w stania pomieścić jest imponująca. Jednak w pełni sezonu nie ma tu pustych luk. Bardzo dużo osób odwiedza to miejsce, zwłaszcza bogaci ludzie, którzy mają swoje prywatne jednostki. Port Darłowa nie jest tak rozreklamowany jak w innych miastach. To nie dzieło przypadku, nie ma po prostu takiej potrzeby. Jakość i funkcjonalność broni się sama a niektórzy mają tu miejsca wykupione na stałe.

1 komentarz

  1. Rozmarzona <3

    Uwielbiam patrzeć jak statki i jachty wypływają z portu, by odbyć podróż po morskich wodach….

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>