Jantar dla dzieci

Jantar to niewielka wioska położna na pogranicza Mierzei Wiślanej i Żuławy Wiślanej w województwie pomorskim, która jest idealnym miejscem wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Bałtyk jest w tych okolicach zawsze o kilka stopni cieplejszy niż w pozostałych nadmorskich kurortach, a liczne atrakcje dla najmłodszych sprawią, że rodzice nie będą mieli problemu z sytuacją, gdy ich pociechy znudzone plażowaniem zaczną być marudne.

Kurort znany z bursztynowej przeszłości to poza sezonem letnim niewielka i spokojna miejscowość, jednak na czas urlopów tętni życiem. Świetna baza noclegowa bursztynowego kurortu sprawia, że przyjeżdża tu szeroka rzesza wczasowiczów. Pokoje w pensjonatach, prywatne kwatery i domki letniskowe to tylko niektóre oferowane tu noclegi. Jantar dysponuje także bazą kempingową i polami namiotowymi.

Rodzice z dziećmi mają do dyspozycji wiele atrakcji na terenie Jantaru, do których z całą pewnością należą: park owadów – Art. Inwazja Owadów, Indiańska Wioska lub przejażdżka kolejką wąskotorową. W wielu miejscach w Polsce można spotkać parki dinozaurów, jednak tylko w Jantarze możemy odwiedzić park owadów. Olbrzymie rzeźby, a także żywe owady z różnych stron świata czekają na turystów. Wiele z owadów można obejrzeć pod lupą lun nawet wziąć we własną dłoń. Sporą cześć wystawy stanowią gabloty z owadami w formalinie. Co ciekawe olbrzymie figury owadów zostały wykonane z materiałów recyklingowych, których autorem jest właściciel, pasjonat i entomolog – przewodnik w jednej osobie. Wycieczka do parku owadów to ciekawa przygoda połączona z sporą dawką nauki.

Poza tym na najmłodszych czeka plac zabaw z torami przeszkód, w tym torem Spidermana lub torem Żuka. Będąc w Jantarze nie sposób nie odwiedzić jedynej na Pomorzu Gdańskim Wioski Indiańskiej. Główną atrakcją tego obiektu są przewodnicy, autor ponad 20 publikacji o tematyce indiańskiej – Leszek Michalik oraz indianistka ze Stanów Zjednoczonych Joanna Mazurek. Ich opowieści o zgromadzonych eksponatach, zwyczajach i obrzędach Indian pozwala poczuć się jakbyśmy byli w prawdziwej indiańskiej wiosce. Wśród eksponatów znajdujących się tu można zobaczyć miedzy innymi rękodzieła różnych plemion, ubrania oraz przedmioty codziennego użytku. W replice indiańskiego obozowiska można zobaczyć tipi łowców bizonów, a w sklepiku nabyć książki autora z dedykacją lub indiańskie pamiątki i amulety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>