Międzybrodzie Bialskie – plażowanie w otoczeniu gór

Międzybrodzie Bialskie (wejdź na: facebook.pl) to spora wieś, licząca ponad trzy tysiące mieszkańców, położona w województwie śląskim. To piękne miejsce, w którym można podziwiać zarówno jeziora jak i góry. To także świetna baza wypadowa w okoliczne lasy i szlaki Beskidu Małego. Miejscowość leży na zachodnim brzegu sztucznego jeziora Międzybrodzkiego, powstałego jako zbiornik zaporowy na Sole. Mimo iż jego pierwotnym przeznaczaniem był zbiornik przeciwpowodziowy, obecnie pełni rolę rekreacyjną i wypoczynkową. Turyści pokochali piaszczyste, kamieniste oraz trawiaste plaże nad ciągnącym się na około pięć kilometrów jeziorem, wijącym się wśród niewysokich szczytów Beskidu Małego. Jego wody obfitują w liczne gatunki ryb, takie jak na przykład: szczupak, sandacz, karp oraz sum. Jezioro zadowoli nie tylko wszystkich wędkarzy, ale i miłośników sportów wodnych. Chyba wszystkie kurorty i miejscowości je oferują, jednak żadne nie może pochwalić się możliwością żeglowania wśród górskich wzniesień. Można się poczuć jak w norweskich fiordach, jednak to wciąż piękna Polska. Oprócz żeglarstwa na miejscu można wypożyczyć rowerki wodne, kajaki lub sprzęt do windsurfingu. Przy brzegu znajdują się place zabaw dla dzieci oraz dla starszych, czyli popularne siłownie powietrzne.

Ponad miejscowością wznosi się licząca niespełna osiemset metrów nad poziomem morza Góra Żar. Można z niej zobaczyć urok malowniczego jeziora Międzybrodzkiego. Na szczycie czekają także inne atrakcje. Działa tam tor saneczkowy, ścieżki rowerowe oraz punkty gastronomiczne. Wspaniałą atrakcją są tutaj także paralotniarze, którzy bardzo często rozpoczynają swój lot ze szczytu Żaru. Będąc na nim warto odwiedzić także nieco wyższy szczyt i chyba jeszcze piękniejszy – górę Kieczra. Na samej górze czeka nas niewielka polana z kilkoma drzewami i niezapomniany widok.

Baza noclegowa w Międzybrodziu Bialskim jest rozbudowana (wejdź na: meteor-turystyka.pl). Znajdziemy noclegi zarówno nad jeziorem jak i w malowniczych górach. Podstawę stanowią ośrodki wypoczynkowe oferujące komfortowe i wygodne domki letniskowe. Jednym z takich miejsc jest Ośrodek Wypoczynkowy Beskid. Znajduje się on niespełna trzy kilometry od wyciągu narciarskiego na górę Żar. Domki oferują podstawowe wyposażanie, jak również telewizor i taras. Znajdziemy tutaj także wille wczasowe. Międzybrodzie Bialskie to naprawdę wspaniałe miejsce do korzystania z uroków jezior oraz gór. To idealne połączenie, gwarantujące niezapomniane wrażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>