Okolice Muszyny – Pijalnia Antoni w Parku Zdrojowym Zapopradzie

Doskonałym pomysłem, jeśli chce się w jednakowym stopniu wypocząć oraz zadbać o swoje zdrowie, jest wyjechać do uzdrowiska. To miejscowości ze zdrowym powietrzem, malownicze, z pięknymi parkami oraz umożliwiające picie wód leczniczych. W wielu jest także możliwość korzystania z różnych atrakcji i zapewnione są różne sposoby na aktywne spędzanie wolnego czasu. Muszyna jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla turystów. Możliwości na fajne spędzanie czasu jest tu mnóstwo. Można śmiało przyjeżdżać, zaglądając tylko wcześniej, jaka jest tu oferta bazy noclegowej, by znaleźć sobie jakieś miłe miejsce do spania (noclegi Muszyna – lista obiektów) w miejscowości Muszyna.

Uzdrowiskiem jest ono od lat dwudziestych XX wieku. Pijalnia Antoni nie jest jedyną, ale to właśnie w niej można napić się wody pochodzącej z najstarszego odwiertu. Jego głębokość to 120 m. Woda ta ma wyrazisty, orzeźwiający smak. Jednak w jej przypadku o wiele ważniejszy od smaku jest jej skład, a więc i właściwości zdrowotne. Przychodząc do tego uroczego miejsca w Parku Zdrojowym Zapopradzie, można poprawić swoje zdrowie. Skład wody to wodorowęglany, magnez, wapń i sód. Tych składników jest najwięcej. Prócz nich znajdzie się w niej także żelazo, siarczany, chlorki i jeszcze inne. Chodzenie do pijalni wód w miejscowości uzdrowiskowej to wspaniały sposób na wzbogacenie organizmu w pierwiastki, których mu brakuje. Tym samym zapobiega się różnym chorobom, leczy je albo łagodzi. Najwięcej zyska na piciu takiej wody układ trawienny oraz oddechowy. Pomaga ona także przy problemach reumatologicznych.

Park Zdrojowy Zapopradzie jest bardzo przyjemnym miejscem. Jak już odnajdzie się to miejsce, gdzie zamówiło się noclegi, to warto tutaj przyjść. Okolica jest tak piękna, że na pewno nie będzie się długo siedzieć w pokoju, tylko zaraz zachce się gdzieś iść. Można się zatrzymać m.in. w pensjonacie, w ośrodku wypoczynkowym albo wybrać pokoje gościnne. Można zdecydować się na pobyt w willi. Jest też sanatorium uzdrowiskowe. Tak więc wszystkich chętnych, aby tu przybyć Muszyna pomieści. Po rozpakowaniu się można wybrać się do wspomnianego parku zdrojowego. To miejsce do spacerowania. Można też posiedzieć sobie na jednej z ławeczek. Nie można także pominąć ciekawego budyneczku pijalni wody. Nazwa pijalni oraz odwiertu jest na cześć dawnego burmistrza Antoniego, który włożył kiedyś wiele starań, by Muszyna stała się uzdrowiskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>