Piaszczyste wakacje w Łukęcinie

Łukęcin to niewielka miejscowość letniskowa położona w województwie pomorskim. Choć największą atrakcją jest oczywiście bliskość do morza oraz biała i zadbana plaża, to tak naprawdę każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Jeśli nie w samym Łukęcinie, to w pobliskich miejscowościach letniskowych. Bardzo bogata baza noclegowa [➾noclegi Łukęcin – www] oraz zaplecze gastronomiczne z pewnością zachęcają do tego, aby spędzić tu aktywny i ciekawy urlop.

Plaża w Łukęcinie jest niezwykle szeroka i piaszczysta. W okresie wakacji tuż przy głównym wejściu na plażę jest wytyczone kąpielisko pilnie strzeżone przez ratowników o długości prawie 200 metrów. Wzdłuż zawsze znajdują się sanitariaty, co nie jest zjawiskiem często spotykanym w Polsce. Mówi się, że dziennie z takiego kąpieliska korzysta nawet do około 2000 osób. Oczywiście są też inne zejścia na plażę, bardziej dzikie i mniej dostępne. Natomiast ogromnym atutem plaży w Łukęcinie jest to, że nawet w szczycie sezonu nie jest nigdy zatłoczona.

Wielbiciele nietuzinkowego wypoczynku na świeżym powietrzu mogą się udać do Trzęsacza. W wakacje oraz w długi weekend majowy czy czerwcowy niebo nad tą pobliską miejscowością jest zdominowane przez paralotniarzy i ich kolorowe maszyny, głównie dzięki organizowanym tutaj pokazom lotów na paralotniach. Z kolei w pobliskim Pobierowie powstał niezwykle ciekawy, a zarazem cudownie wręcz pachnący zegar w postaci kwiatowego kobierca. Znajduje się on przy jednej z największych ulic Pobierowa, a do jego budowy wykorzystano specjalnie usypane w tym celu wzniesienie, na którym zainstalowano tarczę oraz wskazówki. Całość została obsadzona fantastycznymi, różnokolorowymi kwiatami. Z pewnością warto go zobaczyć. Z Pobierowa biegnie również trasa rowerowa licząca około 5,5 kilometra i z pewnością będzie się podobać każdemu miłośnikowi dwóch kółek. Z kolei w samym już Łukęcinie znajduje się również ośrodek jeździecki, gdzie mogą pojeździć zarówno początkujący, jak i zaawansowani miłośnicy koni. Na terenie gminy wytyczona jest również bardzo ciekawa krajobrazowo, rekreacyjna ścieżka rowerowa, której bardzo duży fragment przebiega po czerwonym szlaku turystycznym PTTK. Długość ścieżki wynosi mniej więcej dwadzieścia siedem kilometrów. Miasteczko ma do zaoferowania noclegi na każdą kieszeń i niemal zawsze bez rezerwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>