To warto wiedzieć o Rymanowie-Zdroju

Rymanów-Zdrój powstał dzięki staraniom Anny i Stanisława Potockich. Sprowadzili się tu w 1970 roku. Zwierzęta żyjące w tej miejscowości chętnie piły wodę z różnych miejsc w rzece. Rozwój Rymanowa-Zdrój zawdzięczamy Annie Potockiej z Działyńskich. Anna Potocka po śmierci swojego męża z siedmiorgiem dzieci potrafiła nie tylko utrzymać majątek, który był zadłużony, ale też doprowadziła do zbudowania uzdrowiska. Utworzyła ona kolonię leczniczą dla dzieci. Duża zawartość jodu w powietrzu stwarza iście morskie warunki. Warto także wiedzieć, iż Biuro Informacji Turystycznej znajduje się w Rymanowie-Zdrój przy ulicy Zdrojowej 45.

Zostając na dłużej w miejscowości warto skorzystać z noclegów. Hotel Restauracja Jaś Wędrowniczek jest usytuowany w Rymanowie przy ulicy Bieleckiego 8. W ofercie obiektu znajdują się czterdzieści cztery miejsca noclegowe. Obiekt oferuje jeden pokój jednoosobowy, jeden pokój dwuosobowy typu lux, dwanaście pokoi dwuosobowych, cztery pokoje trzyosobowe oraz jeden pokój czteroosobowy. Cena za pobyt w pokoju jednoosobowym plasuje się na sto dziesięć złotych, natomiast za pobyt w pokoju dwuosobowym zapłacimy od stu osiemdziesięciu do dwustu dziewięćdziesięciu dziewięciu złotych. Jeżeli będziemy chcieli skorzystać z oferty noclegu w pokoju trzyosobowym to zapłacimy od stu dziewięćdziesięciu dziewięciu do dwustu dwudziestu pięciu złotych, natomiast za pobyt w pokoju czteroosobowym zapłacimy dwieście osiemdziesiąt złotych. Każdy z oferowanych pokoi jest wyposażony w łazienkę, telewizję satelitarną oraz internet. Do dyspozycji gości oddana została sauna sucha i parowa oraz gabinet masażu. W hotelu zlokalizowana jest Restauracja Jaś Wędrowniczek, która oferuje wyśmienite dania regionalne, szeroki wybór staropolskich potraw i perły kuchni światowej. W tej restauracji znajdują się cztery sale: restauracyjna, bankietowa, kominkowa oraz barowa. W ogrodzie znajduje się grill. W obiekcie znajdują się także dwie sale konferencyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>