Wrocław – perła Dolnego Śląska

Wrocław to piękne miasto zlokalizowane na terenie województwa dolnośląskiego. Miasto to funkcjonuje na prawach powiatu. Zostało ono założone w dziesiątym wieku naszej ery, natomiast prawa miejskie Wrocław otrzymał w tysiąc dwieście czternastym roku, a następnie w tysiąc dwieście czterdziestym drugim roku. Na powierzchni dwustu dziewięćdziesięciu dwóch i osiemdziesięciu dwóch setnych kilometra kwadratowego, zamieszkuje sześćset trzydzieści pięć tysięcy siedemset pięćdziesiąt dziewięć osób. Pomimo tych wyliczeń na terenie miasta znajduje się znaczenie więcej osób, a to wszystko za sprawą tłumnie przyjeżdżających tutaj turystów oraz studentów.

Wrocław to bardzo ciekawe i piękne miasto, w którym możemy odnaleźć wiele atrakcji turystycznych, fantastycznych wydarzeń kulturalnych oraz historycznych zabytków. Przyjeżdżający tutaj turyści, którzy zatrzymują się na dłużej mogą skorzystać z bazy noclegowej, która gromadzi wszystkie oferty funkcjonujących tutaj hoteli, pensjonatów oraz gospodarstw agroturystycznych, które znajdziemy na obrzeżach miasta. Bardzo duża liczba zabytków, które możemy spotkać na terenie tego miasta powoduje, że nie można zobaczyć tych wszystkich zachwycających miejsc w ciągu jednego lub dwóch dni.

Wrocław to miasto, którego spora część ucierpiała w trakcie drugiej wojny światowej. W okresie tym zostało zniszczonych wiele pięknych budynków, które po wojnie zostały odrestaurowane. Miejscem, które jest wizytówką Wrocławia jest piękne Stare Miasto wraz z rynkiem. Powierzchnia tego rynku została wyznaczona już w okresie średniowiecza. Istniał tu wtedy plac targowy. Rynek ten ma wymiary dwieście trzynaście metrów długości oraz sto siedemdziesiąt osiem metrów szerokości, co daje łączą powierzchnię trzech i ośmiu dziesiątych hektara. Wrocławski rynek wraz ze znajdującym się tutaj ratuszem, widnieją na liście największych staromiejskich ryków oraz ratuszy, które możemy odnaleźć na terenie całej Europy. Znajdujący się tutaj ratusz został wybudowany w trzynastym wieku. Jego wygląd odzwierciedla wszelkie założenia stylistyczne pochodzące z okresu późnego gotyku. W obecnej chwili na terenie ratusza zlokalizowane jest Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, które co roku odwiedzane jest przez setki turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>